Travel Teams

 

2017 LJSSL TRYOUT SCHEDULE
DATE TIME LOCATION TEAM Board Member Assigned
MON 6/12 6:30-8:00 Shore Road #2 Girls 006 Strikers – U12 Paul Thompson
6:30-8:00 Shore Road #2
6:30 – 8:00 Venetian Turf
6:30 – 8:00 Venetian Turf
8:00 – 9:30 Venetian Turf Boys 002 Bianco Verde – U16 Rafal Chodon
8:00 – 9:30 Venetian Turf
6:00 – 7:30 Venetian Grass Boys 008 – U10 Rafal Chodon
6:00 – 7:30 Venetian Grass
TUES 6/13 6:30-8:00 Shore Road #2 Boys 007 United – U11 Anthony Tota
6:30-8:00 Shore Road #2 Boys 005 FC Lindenhurst Thunder – U13 Anthony Tota
7:00-8:30 Bower Boys 004 Thunderbirds/Green Devils – U14  Greg Star
7:00-8:30 Bower Girls 001 Lightning – U17  Greg Star
6:00 – 7:30 Venetian Grass
WEDS 6/14 6:30 – 8:00 Shore Road #2 Girls 006 Strikers – U12 Paul Thompson
6:00 – 7:30 Shore Road #2
6:30 – 8:00 Venetian Turf
6:30 – 8:00 Venetian Turf Girls 004 – GU14 Galaxy  Steph Shotter
8:00 – 9:30 Venetian Turf
8:00 – 9:30 Venetian Turf
6:00 – 7:30 Venetian Grass
6:00 – 7:30 Bower Boys 006 BM Lindy – U12 Gordon
THURS 6/15 6:30 – 8:00 Bower Boys 099 Pound Dogs – U19 Rafal Chodon
6:30 – 8:00 Bower
6:00 – 7:30 Venetian Grass Girls 008 – U10 Anthony Tota
6:00 – 7:30 Shore Road #2 Boys 007 United – U11 Anthony Tota
FRI 6/16 6:30 – 8:00 Bower Boys 006 BM Lindy – U12 Gordon
MON 6/19 6:30 – 8:00 Shore Road #2 Girls 001 Lightning – U17 Gordon
6:30 – 8:00 Shore Road #2
6:30-8:00 Bower Boys 099 Pound Dogs – U19 Rafal Chodon
6:30 – 8:00 Bower
6:30-8:00 Venetian Turf
6:30-8:00 Venetian Turf Girls 005 Diamonds – U13 Paul Thompson
8:00 – 9:30 Venetian Turf Boys 002 Bianco Verde – U16 Paul Thompson
8:00 – 9:30 Venetian Turf Girls 003 United – U15 Paul Thompson
6:00 – 7:30 Anchorage – Indoor Facility Girls 008 – U10  Steph Shotter
TUES 6/20 6:30-8:00 Shore Road #2 Girls 005 Diamonds – GU13 Paul Thompson
6:30-8:00 Shore Road #2
6:00 – 7:30 Bower Girls 004 – GU14 Galaxy
7:00-8:30 Bower Boys 004 – BU14 Thunderbirds/Green Devils
6:00 – 7:30 Venetian Grass  Boys 008 – U10
WED 6/21 6:30 – 8:00 Venetian Turf Girls 003 United – GU15  Adam Brown
6:30 – 8:00 Venetian Turf
8:00-9:30 Venetian Turf
8:00-9:30 Venetian Turf Girls 099 Mighty Dawgs – GU20  Gordon
5:00 – 6:30 Venetian Grass
6:00 – 7:30 Venetian Grass Girls 007 Green Tide – GU11  Adam Brown
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
THURS 6/22 6:30 – 8:00 Bower Girls 099 Mighty Dawgs – GU20
6:30 – 8:00 Bower  Boys 005 FC Lindenhurst Thunder – U13
6:00 – 7:30 Venetian Grass Girls 007 Green Tide- GU11  Adam Brown
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
FRI 6/23 6:30 – 8:00 Shore Rd #2
Mon 6/26 8:00 – 10:00 Venetian Turf  Girls 003 United – U15
8:00 – 10:00 Venetian Turf  Boys 002 Bianco Verde – U16
 6:30 – 8:00 Bower
Tues 6/27 6:30-8:00 Shore Road #2 Boys 005 FC Lindenhurst Thunder – U13  Gordon
6:30-8:00 Shore Road #2
6:00 – 7:30 Bower
7:00-8:30 Bower
6:30 – 8:00 Venetian Grass  Girls 005 Diamonds – U13
Wed 6/28 6:30 – 8:00 Venetian Turf  Boys 099 Pound Dogs – BU20  Paul Thompson
6:30 – 8:00 Venetian Turf
8:00-9:30 Venetian Turf
8:00-9:30 Venetian Turf
5:00 – 6:30 Venetian Grass
6:00 – 7:30 Venetian Grass  Girls 008 – U10
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
Thurs 6/29 6:30 – 8:00 Bower
6:30 – 8:00 Bower
6:00 – 7:30 Venetian Grass
6:00 – 7:30 Shore Rd #2
Fri 6/30 6:30 – 8:00